Новости

2. mail toimus Laupa Põhikooli traditsiooniline võistlus Jõu-Jüri 07. мая

Laupa Põhikoolis toimus neljapäeval, 2.mail, traditsiooniline Jõu-Jüri võistlus. Kui tavaliselt osalevad sel võistlusel 8. -9. klasside noormehed, siis sel aastal otsustasime lasta proovida ka 6. - 7. klasside noormeestel. Lisas poistele soovis end proovile panna ka Sandra Tänna 7.klassist. Et lasta rammumeestel puhata, siis esinesid meile 3. - 5. klass ja 6. - 7. klassi tüdrukud.

Esimese alana tuli end proovile panna kõhulihaste testis, kus tuli 1,30 minuti jooksul teha võimalikult palju istesse tõuse. Parima tulemusega sai hakkama Sandra Tänna, kes suutis teha 73 tõusu. Teine ala oli lõuatõmme, mille võitis Christian Vokk 22 tõmbega. Kolmas ala oli raskuse vedamine, kus õpilastel tuli 4 x 10kg viia punktist A punkti B. Kõige kiiremini tegi seda Ranet Hulko. Samuti võitis Ranet nii neljanda kui ka viienda ala, milleks olid joonejooks ja raskuse hoidmine sirgetel kätel. Viimase ehk kuuenda alana tuli panna kokku 12 tükiline pusle. Sellega sai kõige kiiremini hakkama Ragnar Kuurmaa.

6. - 7. klasside arvestuses võitis 37 punktiga Karel Kuurmaa, teise kohaga pidi leppima Karl Lehis, kes kaotas võitjale vaid 1 punktiga ning kolmas oli meie üllatusvõistleja Sandra Tänna 43 punktiga.

8. - 9. klassi arvestuses võitis Christian Vokk 22 punktiga. Teine oli Ragnar Kuurmaa, kes kaotas taas esimesele kohale vaid ühe punktiga ja lõpetas võistluse 23 punktiga. Kolmanda kohaga pidi leppima Ranet Hulko, kes võitis küll kolm ala, aga lõpetas võistluse 25 punktiga.

Vanema vanuseklassi poistele valmistas medalid käsitööna Mattis Pesti. Medalid olid suured ja ilusad. Kõik Jõu-Jüril osalejad ja tantsijad olid väga tublid! Aitäh ka abikohtunikule, Jaanika Kajakas. Järgmisel aastal jälle!