Uudised

TV 10 olümpiastart sai alguse 08. jaanuar

30. novembril, sai alguse TV 10 olümpiastarti uus hooaeg. Esimest korda osales võistkondlikult ka Laupa Põhikool, kes koos Imavere Põhikooliga lähevad teiste Eestima koolidega vastamisi vabariiklikel etappidel.

Laupa Põhikoolist osales TV 10 olümpiastardil 23 õpilast. Esimesel etapil oli kavas 60m jooks, noorem vanuseklass sooritas kõrgushüppeid ja vanem osales kuulitõukes. Korraldajate sõnul oli viimastel aastatel osavõtt väiksearvuline ja Laupa/Imavere lisandumine tõi juurde palju uusi noori.

Nooremate tüdrukute 60m jooksus sai A finaali Iris Jurtšenko, kes saavutas II koha ajaga 9,5s. B finaalis jooksid Marve Mägi ja Kelis Timberg, kes saavutasid vastavalt 6. ja 8. kohad. Nooremate tüdrukute kõrgushüppes saavutas Marve Mägi III koha, ületades 1 meeter ja 10cm. Iris Jurtšenko pidi sama tulemusega leppima 4.kohaga, sest ajas ühe kõrguse rohkem maha eelnevatel katsetel. Tublid olid ka Karmen Nõmme, Kärt Koskor, Getter Saia, Marilin Põllu, Aigi Int, Kristella Tonska ja Laura Feldmann.

Tüdrukute vanemas vanuseklassis otsustas Sandra Tänna näidata oma üleolekut kuulitõukes ja tõi võidu koju tulemusega 10,30m. Hoolimata sellest, et eelnevalt oli ta kuuli käes hoidnud vaid kahel korral. Heidi Krik oli neljas ja Kätlin Nõmme viies. 60m jooksus saavutas Sandra tänna III koha ajaga 9,6s. Heidi Krik pidi leppima 4. kohaga. Heidi eeljooksuse aeg (9,2s.) oleks talle taganud teise koha, kuid finaalis ei suutnud ta sama kiiret aega kahjuks näidata. Kätlin oli kümnes.

Nooremate poiste vanuseklassis pääses A finaali Andreas Kupper saavutades seal III koha ajaga 9,6s. B finaalis jooksis Gerdo Pärn, kes lõpetas oma jooksu esimesena ja kohaks jäi viies. Kõrgushüppes Tegid parima soorituse Tiit Koskor ja Üllas Närripä, kes jäid jagama 5.-6. kohta tulemusega 1,05m.
Väga tublid olid ka Fredi Viigipuu, Kaspar Nurk, Andri Troost ja Meiko Jeena.

Vanemate poiste vanuseklassis võitis 60m jooksus I koha Andreas Kaseajaga 8,0s. ja kuulitõukes oli ta seitsmes.

Heidi Krik, Sandra Tänna, Andreas Kase, Iris Jurtšenko ja Marve Mägi ootab ees 8. detsembril vabariiklik võistlus Võrus.