Eesti Vabadussõja 100 aastapäeva meenutamiseks külastasid 10. jaanuaril Laupa Põhikooli õpilased Tapa linnas olevat soomusrongi 11. jaanuar

Vabadussõja 100. aastapäeva meenutamiseks ja mälestamiseks toimub kuni 2. veebruarini 2020 Eestis mitmeid sündmusi ja tseremooniaid. 4. jaanuarist 2019 asus Kehrast mööda omaaegset lahingutegevuse marsruuti teele Vabadussõja soomusrongist inspireeritud näidis nimega nr 7 „Wabadus'', mis teeb oma marsruudil Valgani mitmeid peatusi. Soomusrongi külastades said Laupa Põhikooli 6. kuni 9. klassi õpilased osa näitustest, milles tutvustati Eesti Vabadussõja olustikuga, lahingurelvade, sündmuste ja eluolustikuga.