Новости

Suure medalite saagi said 14. märtsil Laupa Põhikooli õpilased Järvamaa kergejõustiku võistlustelt 26. апреля

Laupa Põhikooli õpilased osalesid 14. märtsil 2019 osalesid koolinoorte Järvamaa kergejõustiku meistrivõistlustel, kus oli kavas 600m/800m, 50m, 50m tõkkejooks, paigalt kaugushüpe/kolmikhüpe, kõrgus ja topispallivise. Alade kolme parimat autasustati medaliga ja kuute parimat diplomiga. Andreas Kase osales võistlusel kõigil aladel ning kuuest alast viiel pandi talle kaela KULDMEDAL ja vaid 600m jooksus pidi ta leppima HÕBEMEDALIGA. Samas vanuseklassis oli tubli ka Andreas Kupper, kes võistles endast kolm aastat vanematega ja saab oma tulemusi veel tulevastel aastatel parandada. Tüdrukute parimaks oli Heidi Krik, kes kolmel alal sai kaela KULDMEDALI - kaugus, kõrgus ja 50m jooks. Samas vanuseklassis oli tubli ka teised tüdrukud, kellel on võimalik veel üks aasta samas vanuseklassis võistelda. Iris Jurtšenko jäi esimesena 50m jooksu finaalist välja ja pidi leppima neljanda kohaga. Samuti tegi ta väga hea tulemuse paigalt kaugushüppes. Tublid olid ka Marve Mägi, Heleriin Kotsulim, Kelis Timberg ja Triin Heleen Männilaan.

U16 vanuseklassis saavutas parima koha Ketlin Mägi, kes oli paigalt kolmikhüppes neljas, Hannaliisa Pärt oli tõkkejooksus viies, Anette Kupper oli topispallis kuues, Sandra Tänna oli 600m jooksus kuues, Laura-Liis Oeselg oli 50m jooksus 11. koht. Lisaks sellele, osaleti paljudel teistel aladel. Poistest olid samas vanuseklassis võistlemas veel Christian Vokk,kelle parimaks tulemuseks jäi topispallis 9.koht ja Mattis Pesti, kes oli samal alal kaheteistkümmnes.

U18 vanuseklass suutis taas meeldivalt üllatada, sest Letisia Burujan võitis 50m jooksus ja kolmikhüppes HÕBEMEDALID ning 50m tõkkejooksus ja 600m jooksus PRONKSMEDALID. Lisaks oli tal eeljooksude kiireim aeg, kuid kahjuks ei suutnud ta finaalis enam nii kiiret aega näidata ja pidi leppima II kohaga. Kerttu Timberg oli 50m jooksus üheksas. Samas vanuseklassis tuli Endel Luts HÕBEMEDALILE kolmikhüppes. Ragnar Kuurmaa võitis aga 800m jooksus PRONKSMEDALI. Võistkondlikult saavutasid Endel Luts, Ragnar Kuurmaa, Letisia Burujan ja Kerttu Timberg III koha.

Kokkuvõtteks riputati Laupa Põhikooli õpilastele kaela 15 Järvamaa meistrivõistluste medalit. Kui siia juurde liita ka teatevõistlus, siis oleks neid lausa 19.

Tublid olid ka Marve Mägi, Heleriin Kotsulim, Kelis Timberg ja Triin Heleen Männilaan.